Albinita

de Corinuta in Prajituri, 28 Sep 2010 | 76519 vizualizari

COMENTARII (72)

Corinuta 1

29.09.2010, 11:47

Madi, multumesctava mea e de 30 pe 40 cm. In reteta scrie ca se fac sase foi din cantitatea asta, mie mi se par multe, nici nu se vede crema din ele si ne place cremoasa Gem eu am pus de capsuni, de data asta asa am avut, dar cel mai bine se potriveste gemul de caise.

Corinuta 1

29.09.2010, 11:51

Ina, asa e are mai multe denumiri si se pune un gem mai acrisor

Corinuta 1

29.09.2010, 11:52

Rocsimersi

Corinuta 1

29.09.2010, 11:52

Adriana, multumesc

Corinuta 1

29.09.2010, 11:53

Ela, esti norocoasa

Corinuta 1

29.09.2010, 11:53

Ancuta, si mie

Corinuta 1

29.09.2010, 11:54

Yafamultumesc, si mie imi place mult ce gatesti tu

Corinuta 1

29.09.2010, 11:55

Teomersi

Corinuta 1

29.09.2010, 11:56

Maria, multumesc

Corinuta 1

29.09.2010, 11:57

Nadinamultumesc, du-te si stai cu ai tai, ca timpul e scurt, pe noi ne gasesti tot aici si dup-aia

Corinuta 1

29.09.2010, 11:58

Gina, mersi

Corinuta 1

29.09.2010, 11:59

Mena, subscriu si eu, doar cand mi se face tare dor o mai fac

Corinuta 1

29.09.2010, 11:59

Onutamultumesc

gaby_duceag 1

29.09.2010, 12:11

mai albinitzo, e PERFECTA prajitura ta!Avatarul e si mai perfect)

Corinuta 1

29.09.2010, 12:23

Gabytza, ma faci sa zambesc, ca intotdeauna......desi un pic ma doare ca mi-am scos o masea de minte zilele astea. Avatarul, ce si zic e o fetita rasfatata si maraita........ datorita noua, bineinteles, ca o iubim ca pe ochii din cap

mimmi 1

29.09.2010, 19:39

waw ce super ti-a iesit!

Anamaria7 1

29.09.2010, 21:05

arata si e taiata asa perrrrfect

Corinuta 1

30.09.2010, 10:12

Mimmimultumesc!

Corinuta 1

30.09.2010, 10:13

Mersi Anamaria

madi_marin 1

30.09.2010, 11:03

Corina....multumesc pentru raspuns.... o sa o fac si eu ....imi place foarte mult cum arata....

adasev12 1

30.09.2010, 18:19

f buna, si eu mancam prajitura asta la mama acasa...ea e specialista acestei prajituri...eu nu am mai facut-o de ani de zile, dar ma bate gandul sa incerc din nou....

adasev12 1

30.09.2010, 18:21

Cori , esti chiar din Oradea...sau ai ceva radacini pe la tara??? prajitura asta este exact asa cum o face mama mea...sie a tot cu lapte si gris facea crema...superbuna!

Corinuta 1

01.10.2010, 11:39

Adamultumesc. Chiar din Oradea sunt, dar am avut bunici la tara, am crescut si la ei

nadina73 1

02.10.2010, 02:28

lilik 1

02.10.2010, 19:21

si de aici o buktiklas 5 si la favorite

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase