Cafea interactiva

de Bucataras in Cafea, 22 Sep 2009 | 10408 vizualizari

COMENTARII (53)

Bunica 1

22.09.2009, 22:04

Maine dimineata vin la tine sa beau cafeaua. La ce ora o faci?

Bucataras 1

22.09.2009, 22:05

la 4

Bunica 1

22.09.2009, 22:17

Perfect pentru mine. Asteapta-ma maine cu cafeaua aburinda.

Miha 1

22.09.2009, 22:25

La 4???? Te-au lovit insomniile?

boscodina 1

22.09.2009, 22:44

pentru un iz mai oriental, nu ca m-as omora eu cu el, dar altii da, poti scoate scortisoara si adauga putin hel ( engleza cardamon).
uff si azi am aruncat nisipul...de stiam ca pui de cafea ....

boscodina 1

22.09.2009, 22:47

eu mai nou in afara de scortisoara adaug si o lingurita de orzo( cumparat de la mama lui din italia,nu stiu exact ce e dar am banuieli ca ar fi cicoare, o sa sap)

a si mai merge cu o lingurita de ciocolata (praf pentru ciocolata cu lapte) pentru cei ce dimineata mai copilaresc. si sa nu uitam esentialul...mult lapte, rece prefer eu..
no, acum sa te vad iti mai recunosti cafeau in sumedenia de "toale" aruncate peste ea

rivka 1

23.09.2009, 11:47

Vai de mine oameni buni dar aveti chef dimineata la 4 de atatea cicori si buruieni in cafea ...mama mamaaaa .

mie imi place cescuta aia cu floricele roz.

Bucataras 1

23.09.2009, 11:56

, cescuta e pictata manual

Bucataras 1

23.09.2009, 11:57

Cafeaua Bosco, ar merge o reteta

Miha 1

23.09.2009, 12:42

Moaaaa....Bucataras s-a apucat si de pictat...manual! Tot la 4 dimineata?

bogdan_cercel 1

23.09.2009, 12:51

probabil picteaza seara. la ora aia risca sa picteze si cafeaua

boscodina 1

23.09.2009, 14:47

ei, bucataras, la o asa cescuta pictata...poti sa pui si apa chioara pe post de cafea, ca nu ma supar
cescuta se pastreaza in amintirea "cafelei"

Bucataras 1

04.10.2009, 22:55

va mai amintiti reteta de cafea de criza? se ia un bob de cafea, se leaga cu o ata si se scufunda de 3 ori in cana cu apa fiarta. Dupa 3 astfel de cafele, se skimba atza )

mihaelar63 1

14.01.2010, 08:02

Sylvia 1

24.01.2010, 18:40

Super interesanta reteta , chiar o sa o incerc o data desi sunt fan al cafelei negre fara zahar, arome... doar fierbinte si multa

ela 1

01.08.2012, 00:23

LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! la multi ani si lui Matei ....eu astept un tort nu o cafea

iry-gabriela 1

01.08.2012, 05:09

eu preper sa pun si un pic de esenta de rom sau mai nou de cafea...e fff buna.

Merisor 1

01.08.2012, 05:56

LA MULTI ANI!!!!!

Bucataras Medi 1

01.08.2012, 07:24

La multi ani ,Boss!
La multi ani,Matei!
Pupici si imbratisari!

gaby_duceag 1

01.08.2012, 08:18

La multi ani, Gusti!
La multi ani, Matei!
Sanatate, bucurii si-o viata frumoasa!

MotanLaOale 1

01.08.2012, 08:30

La multi ani!

diaconta 1

01.08.2012, 08:32

La multi ani Matei sa cresti mare si sa le aduci bucurii parintilor tai frumosi

diaconta 1

01.08.2012, 08:33

ce cafea dulceeeeeeeeee

Sidy 1

01.08.2012, 08:34

Viata sa iti daruiasca numai bucurii si cer senin iar implinirile sa iti lumineze sufletul!
LA MULTI MULTI ANI FERICITI SI IMPLINITI! };-
Sa inteleg ca e si ziua fiului tau ???Asa un cadou mai rar!Tot binele din lume si lui ! La multi ani si note mari la scoala !

LUK 1

01.08.2012, 08:36

La multi ani Gusti si Matei!sanatate multa multa ca e cea mai importanta!!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase