Caramel

de portiadelumina in Dulciuri, 11 Sep 2013 | 8335 vizualizari

COMENTARII (81)

nadea68 1

11.09.2013, 17:58

portiadelumina 1

11.09.2013, 18:02

Bianca, este bun, aşa-i, şi se face tare repede. Zic şi eu acum, după ce l-am făcut.

portiadelumina 1

11.09.2013, 18:02

Mulţumesc, Nadea!

COSTEO 1

11.09.2013, 18:16

Bun tare !

Micutza Luana 1

11.09.2013, 18:22

portiadelumina 1

11.09.2013, 18:37

Este, Costeo, chiar este. Mulţumesc!

portiadelumina 1

11.09.2013, 18:37

Mulţumesc, Luana!

Irina 1

11.09.2013, 18:49

atat de clar ai explicat prepararea sosului, se vede ca te pricepi la vorbe! si...felicitari pentru sos!

portiadelumina 1

11.09.2013, 18:52

Irina) eu vorbesc şi când gătesc să ştii. Bine că nu vorbesc în somn, că asta mi-ar mai fi lipsit.
Mulţumesc frumos!

Rocsi 1

11.09.2013, 20:05

Foarte bun. Bravo Padre, chiar te pricepi

portiadelumina 1

11.09.2013, 20:17

Rocsi, mulţumesc frumos! Nu mă pricep, ar fi incorect să spun asta, dar îmi place să învăţ, iar pentru asta încerc, încerc mereu.

RuxyRux 1

11.09.2013, 20:48

E o minunatie Padre! si nu-i site de literatura zici? ))...de-aia scriem noi romane )

portiadelumina 1

11.09.2013, 20:52

Ruxy Eu sunt mic în ale gătitului, voi gătiţi minunat. La vorbit recunosc, vorbesc mult, dar nu mă pot pronunţa la fel de ferm că vorbesc şi bine. Mulţumesc frumos pentru apreciere!

Valclaudia 1

11.09.2013, 22:42

Deci am salvat reteta asta la favorite! Voi avea candva nevoie de ea...,stiu! Multumesc,Padre!

portiadelumina 1

11.09.2013, 22:44

Claudia, mulţumesc şi eu pentru apreciere! Oricum, fii atentă la tipsuri, laptele condensat ori smântâna sunt mai bune ca untul.

Cris2711 1

12.09.2013, 00:12

ce imi place caramel

portiadelumina 1

12.09.2013, 07:00

Cris, n-are cum să nu-ţi placă, nu te lasă zodia Mulţumesc!

Constelatialeu 1

12.09.2013, 10:33

Ce smecher,bagi intai perele in caramel si apoi caramelul singur,e clar ca ti-a ramas si ai zis sa nu irosesti fara sa postezi.....

gaby_duceag 1

12.09.2013, 10:36

CLEME)

Cris2711 1

12.09.2013, 12:53

Padre)zici tu una

portiadelumina 1

12.09.2013, 14:35

Cleme, aşa am văzut nşi eu de la alţii că aşa se face. )

portiadelumina 1

12.09.2013, 17:11

Cleme, uite şi tu, Gaby râde cu caps, adică aproape ţipă când vede cum mă critici

portiadelumina 1

12.09.2013, 17:12

Cris, mai zic şi eu câteodată, chiar dacă mai şi greşesc uneori.

MIUTA 1

12.09.2013, 19:42

Arata foarte bine!Este o idee buna

gaby_duceag 1

12.09.2013, 20:00

12.09.2013, 17:11

Cleme, uite şi tu, Gaby râde cu caps, adică aproape ţipă când vede cum mă critici

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Chec cu iaurt și vișine – rețeta rapidă pentru un desert pufos

pe 26.06 la 15:16

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

pe 26.06 la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase