Cremsnit cu frisca

de ela in Prajituri, 9 Iul 2012 | 19856 vizualizari

COMENTARII (35)

diaconta 1

09.07.2012, 20:16

Mmmmmmmmmm cum arata
te-ai urnit acum vad ca ne bombardezi

ela 1

09.07.2012, 20:18

Dia,am o multime de retete nepuse,le-a trecut deja sezonul la unele

Panacris 1

09.07.2012, 20:20

MotanLaOale 1

09.07.2012, 20:22

bun bun

Panacris 1

09.07.2012, 20:24

Delicios!

RuxyRux 1

09.07.2012, 20:33

Arata delicios! Ela...cum te simti? Acum mananci dulciuri? Esti mai bine?

ela 1

09.07.2012, 20:39

Ruxy,eram sigura ca ai sa ma certi ,cremesul l-am facut cu indulcitor,dar am trecut zahar,pentru ca nu cred ca se omoara careva sa faca dietetic(nici nu se simte ca este indulcitor) si am mancat doar o bucatica,cat despre sanatate...ce sa iti spun,ca pe caldura asta am facut ieri de 3ori hipoglicemii de era sa ma adun de pe jos ,de cand este asa de cald am facut numai hipoglicemii,asa,pe la 44,55 si 62

Steffy 1

09.07.2012, 20:40

As pofti si eu la o bucatica

RuxyRux 1

09.07.2012, 20:43

Doamne Ela...dar cum asa de faci hipo? Nu e ok deloc...te rog vorbeste cu medicul, cred ca ai doza prea mare de medicamente sa ti-o mai reduca...nu lasa asa...e mai rau cu hipo decat cu hiper...offf! Imi pare tare tare rau...ai grija de tine Iar indulcitorul nu e bun...evita-l...daca vrei ceva mai ok...cumpara xilitol...te pup

RuxyRux 1

09.07.2012, 20:46

ela 1

09.07.2012, 20:53

Ruxy,folosesc mai mult fructoza,indulcitor mai putin,mai aveam ratacit prin casa si nu voiam sa il arunc.Cred ca trebuie sa merg la doctor,se pare ca este prea mare doza pt mine si cand ma gandesc ca initial doctorul imi daduse medicamentatie dubla si am redus eu la jumatate

RuxyRux 1

09.07.2012, 20:58

Eluca la doctor rapid ai grija de tine

ela 1

09.07.2012, 21:00

iry-gabriela 1

09.07.2012, 21:03

ce bunatate,am bagat-o la favorite

Bucataras 1

09.07.2012, 21:11

heeeei, ce mai faci Elucoooo? Cum mai merge cu sanatatea?

Sim0na 1

09.07.2012, 21:21

Unul din dulcele nostru preferat!! Iar cu frisca este absolut delicios!!

Rocsi 1

09.07.2012, 21:56

Un dulce foarte bun!

T I M E A 1

09.07.2012, 21:59

tare bun e

Poliana 1

09.07.2012, 22:23

Ce bine arata, e perfect!

madi_marin 1

09.07.2012, 22:27

ce buna trebuie sa fie... dai si mie o bucatica?

ela 1

09.07.2012, 22:30

Madi,neaparat

ela 1

09.07.2012, 22:30

Gusti,ma chinui si eu sa nu mor ,partea buna este ca am slabit 10kg

Lau 1

10.07.2012, 09:01

delicioasa

DIANA B 1

10.07.2012, 09:52

Cu fructoza , nu ???

DIANA B 1

10.07.2012, 09:52

Nici sa slabesti excesiv , nu-i bine ... ia vezi

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase