Migdale glasate

de RODIMUR in Dulciuri, 14 Mar 2019 | 3693 vizualizari

COMENTARII (23)

simona72 1

14.03.2019, 18:00

Imi plac maxim! Migdalele sunt preferatele mele. Eu le fac altfel... De ce pui gem?

RODIMUR 1

14.03.2019, 18:05

Da, Simona, am reținut și mă bucur că îți plac migdalele... Pun gem pentru formarea unui sirop mai dens, care să nu permită arderea zahărului și care să ”învelească” bine migdalele. În fapt, așa am primit și eu rețeta de la o fostă colegă...Mulțumesc frumos pentru atenție!

vasimur 1

14.03.2019, 18:08

RODIMUR 1

14.03.2019, 18:23

Sigur, Simona, nu-i nici o problemă, nu strică mai multe rețete, dar nu prea se deschide link-ul... Oricum, eu sunt mulțumită de rețeta pe care o am...Dacă voi putea consulta rețeta de pe link-ul pe care mi l-ai trimis, îți voi spune părerea mea. Deocamdată, rămân la rețeta mea...

Tabita _ 1

14.03.2019, 18:58

Imi plac foarte mult

RODIMUR 1

14.03.2019, 19:05

Mă bucur, Tabita... Mulțumesc frumos!

Ina 1

14.03.2019, 19:10

Cred ca-s tare bune!

RODIMUR 1

14.03.2019, 19:29

Așa este, Ina, au un gust foarte bun, de la ingredientele în care s-au glasat și pentru că s-au prăjit puțin, nu mai sunt crude... Mulțumesc frumos pentru apreciere!

Panacris 1

14.03.2019, 19:55

Lina24 1

14.03.2019, 19:58

RODIMUR 1

14.03.2019, 20:03

Mulțumesc frumos, Cristina!

RODIMUR 1

14.03.2019, 20:03

Mulțumesc frumos, Lina!

mihaelar63 1

14.03.2019, 20:17

Ce bune !!!! Caisele sunt aromate si acrisoare

RODIMUR 1

14.03.2019, 20:29

Mulțumesc frumos, Mihaela, pentru apreciere!

Rocsi 1

14.03.2019, 21:10

Chiar sunt grozave pentru a fi folosite la diverse deserturi!

RODIMUR 1

14.03.2019, 21:20

Da, Rocsi, sunt minunate! Dar sunt foarte bune și ca atare, ca dovadă le-am și ronțăit deja pe cele care-mi rămăseseră...! Mulțumesc frumos pentru apreciere...!

PopaAngela 1

14.03.2019, 21:25

Adauga comentariu...

RODIMUR 1

14.03.2019, 22:12

Mulțumesc, Angela!

dantes 1

15.03.2019, 10:30

Interesant!

RODIMUR 1

15.03.2019, 11:37

Mulțumesc, Dantes!

mirela0911 1

15.03.2019, 18:10

Nu am facut niciodata dar sigur le-as devora una doua!

RODIMUR 1

16.03.2019, 12:26

Mirela, merită să faci, pentru că sunt foarte bune! În plus, se fac foarte repede...

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase