Placinta cu mere Dida

de jolygina in Prajituri, 1 Sep 2011 | 7265 vizualizari

COMENTARII (27)

Laly 1

01.09.2011, 11:49

Ce bunatate,vin si eu la o feliuta

Bunica 1

01.09.2011, 12:00

Interesanta ....trebuie incercata neaparat!

Lau 1

01.09.2011, 12:00

o feliuta si eu

Bunica 1

01.09.2011, 12:06

Stiu ca am in frigider mere rase (pregatite deja) .....ramase de la o placinta.....si pun reteta in practica imediat......cu cantitati reduse

LUK 1

01.09.2011, 12:09

mimmi 1

01.09.2011, 12:54

DIANA B 1

01.09.2011, 13:15

Am si pastrat-o la favorite , Ginuta

jolygina 1

01.09.2011, 15:34

chiar merita incercata o sa fiti uimte de rezultat

alinutzika 1

01.09.2011, 16:24

o s-o incerc....

mihaelaM 1

01.09.2011, 16:39

foarte buna

Rocsi 1

01.09.2011, 19:02

adry88 1

02.09.2011, 12:02

delicioase

DIANA B 1

02.09.2011, 12:31

Am revenit .............. timpul si temperatura nu-s prea mari ???

jolygina 1

02.09.2011, 16:59

timpul un nu este mare iar temperatura poti sa o lasi mai mica daca vrei dar timpul nu exact o ora trebuie lasata sa se coaca ,

DIANA B 1

02.09.2011, 17:03

Multumesc Ginuta , cuptorul meu este electric si ma cam tem , la teperatura asa mare doar aluatul foietaj il coc ... am si cumparat merele

jolygina 1

02.09.2011, 17:28

daca vrei lasale la 200 sau 180 de grade ,sti trebuie de fapt sa se faca si bezeaua deasupra si iti garantez ca nu se arde
si eu am fost convinsa ca nu imi iese reteta cand mi-a dat-o matusa dar am ramas uimita de rezultat

jolygina 1

02.09.2011, 17:29

mi se parea ciudat sa fac o prajitura asa cu chestiile astea asa fainoase fara sa faci coca dar este o reteta foare usoara de facut

DIANA B 1

02.09.2011, 17:31

Este reteta veche , o faceam demult , haaaaaat ... cre'ca matusa ta-i de varsta mea

jolygina 1

03.09.2011, 13:57

da asa este are cam 60 de ani si acum am descoperit eu reteta

jolygina 1

03.09.2011, 14:09

de altfel este reteta matusi sotului meu de aceea nu am descoperit-o pana acum ,atunci cand am gustat din ea ,nu mi-a venit sa cred ca poate sa iasa ceva ,avand in vedere ca nu are coca ,

DIANA B 1

03.09.2011, 14:37

Valeleeeeeeeeeeeeeeeeeeei , da' io mai am pana la 60

jolygina 1

03.09.2011, 22:07

mamaieelena 1

22.09.2011, 20:27

mmmm ce buna placinta ai facut o sa fac si eu reteta

diaconta 1

22.09.2011, 20:56

ce reteta interesanta dar rezultatul e senzational

Ligia Bxl 1

22.09.2011, 21:03

bun bun

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase