Tort "Martisor"

de cristinne in Torturi, 1 Mar 2012 | 9884 vizualizari

COMENTARII (42)

Angelina_Elena 1

01.03.2012, 18:18

ce delicios trebuie sa fie!

marcela13 1

01.03.2012, 18:24

nu stiu cat e de bun- pare sa fie in tor cazul- dar prezentarea e super!
daca ai da si cantitati exacte, si dragi "bucatarasi" o sa va"bat" la cap pana cand o sa va dezobisnuiti de stilul vechi -dupa gust si cat cuprinde- ar fi fost PERFECT!

gaby_duceag 1

01.03.2012, 18:28

ce simpatica esti marcela ))))

sa stii ca ai dreptate in felul tau dar uneori chiar nu poti scrie pt ca depinde si de tipul de faina folosit, de "puterea"ei de absorbtie , si daca pui catitatea fixa poate iesi un aluat prea tare sau...prea moale.

cristinne 1

01.03.2012, 18:48

Marcelus) dar eu consider ca am dat cantitatile exacte) ..nu am scris cata zeama de lamaie..dar am scris ca vine de la o lamaie (medie nah sau flgii de cocos am scris in prezentare (cateva linguri in traducere= 3,4) Asadar unde nu am dat cantitati? nu de alta dar ca sa stiu sa editez)

Cristi Roman 1

01.03.2012, 18:53

super, super fain, bravo, mor de pofta.. ...vreau un tooort si eu .

gaby_duceag 1

01.03.2012, 18:54

si io cristi. ii ziceam lu ' miha ca ma uit la tort si mananc biscuiti vrac, d-aia simpli)))

gaby_duceag 1

01.03.2012, 18:55

ma ' c sa-mi cumpar macar niste 'politane

Rocsi 1

01.03.2012, 18:55

Ce combinatie delicioasa..super..bravo!!! O primavara frumoasa!!

Rocsi 1

01.03.2012, 18:55

gaby_d
01.03.2012, 18:55

ma ' c sa-mi cumpar macar niste 'politane
))hai la mine ca am clatite

gaby_duceag 1

01.03.2012, 18:56

hiii, daaa
mai bine fac
sau...nu mai bine cumpar..?

Miha 1

01.03.2012, 18:57

Iaca si eu...daca umblu pe drumuri...acu mananc ciocolata care a cumparat-o Medi pentru copii.

gaby_duceag 1

01.03.2012, 18:58

da..medi ce ne mai hraneste cu ceva mai de calitate

Miha 1

01.03.2012, 18:59

gaby_duceag 1

01.03.2012, 19:00

ea cumpara after eight..toblerone..
io cumpar biscuti vrac si pufuleti..
)))))))))))))))

gaby_duceag 1

01.03.2012, 19:01

ah, si ' politane
))))))))))))))

Miha 1

01.03.2012, 19:02

Da' ce? Niste seminte si sticks-uri luate la promotie nu-s bune?

gaby_duceag 1

01.03.2012, 19:03

)))
ba da
eugenii nu aveauu?)))

Rocsi 1

01.03.2012, 19:04

gaby_d
01.03.2012, 18:58

da..medi ce ne mai hraneste cu ceva mai de calitate-))

Rocsi 1

01.03.2012, 19:05

)sunteti de groaza...eu v-am invitat,acum daca vreti veniti..sunt clatite de post,dar sunt bune si alea zic eu hai luati papucii in picioare,o haina in spate si veniti repejor

kukibella 1

01.03.2012, 19:15

ce bine arata...

deyutzky 1

01.03.2012, 19:31

ce frumos e si ce combinatie acolo tre sa fie si tare bun

Bya Ralu 1

01.03.2012, 19:33

Sim0na 1

01.03.2012, 19:39

Ce bine arata...

alldaycooking 1

01.03.2012, 19:48

Foarte bun!

T I M E A 1

01.03.2012, 20:35

Frumos tort!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Chec cu iaurt și vișine – rețeta rapidă pentru un desert pufos

pe 26.06 la 15:16

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

pe 26.06 la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase