Tort "Vis de Iarna"

de Ela68 in Torturi, 6 Ian 2015 | 17159 vizualizari

COMENTARII (54)

katty 1

07.01.2015, 08:36

Superb!

anca_rm 1

07.01.2015, 08:41

arata bestial , merge la favorite

MotanLaOale 1

07.01.2015, 08:41

frumos

Ela68 1

07.01.2015, 09:04

Multumesc pentru aprecieri
Lia, nu sunt eu cea mai tare, "problema"este ca suntem pe aceeasi lungime de unda, ne potrivim la gusturi .....in ceea ce priveste "ochiul" de artist al sotului, mda, m-a intrecut demult . Ti amo anch`io

Sidy 1

07.01.2015, 09:09

Parca mai am cuvinte ....

T I M E A 1

07.01.2015, 09:14

O combinatie irezistibila de cioco cu portocale

Panacris 1

07.01.2015, 09:35

Chiar că e un vis delicios!

mirela0911 1

07.01.2015, 14:13

Wow! Nu poate fi decat delicios!

deyutzky 1

07.01.2015, 14:35

exceptional!!!

Geanina87 1

07.01.2015, 15:04

delicios

Ela68 1

07.01.2015, 15:05

Ksenya 1

07.01.2015, 16:22

wow!

Lau 1

07.01.2015, 19:46

Ela68 1

07.01.2015, 21:23

multumesc

Xandrinne 1

07.01.2015, 22:38

Superb! E la favorite!

marcela1979 1

08.01.2015, 01:36

Sylvia 1

08.01.2015, 09:21

arata de vis ! bravooo

Ela68 1

08.01.2015, 09:50

multumesc

_Alina_ 1

08.01.2015, 13:22

Superb!

Lia_ 1

08.01.2015, 16:16

da, de fapt e lungimea de unda, clar

gaby_duceag 1

09.01.2015, 07:22

Ce frumos e! Bravo Ela!

Ela68 1

09.01.2015, 08:56

tx gaby

geoline 1

16.02.2015, 12:14

ne poti arata cum ai facut decorul cu ciocolata

Ela68 1

16.02.2015, 14:20

geo, cu prima ocazie voi face si cateva poze. In principiu, am taiat o fasie de foaie de copt cat lungimea tortului, apoi am trasat doua linii paralele cat am dorit sa fie inaltimea. Am topit ciocolata la microunde sau la Bain-Marie, am asteptat sa ajunga la temperatura camerei, astfel incat sa nu curga foarte tare si am pus-o intr-un posch. Cu miscari circulare, concentrice si cum doresti, poti face desenul pe care-l vrei. Lasi putin sa se usuce si lipesti cu tot cu hartie pe marginea tortului. Dai la frigider cel putin o ora, dupa care, ai sa vezi ca se desprinde foarte usor hartia, iar ciocolata ramane pe tort. Uite un filmulet https://www.youtube.com/watch?v=nqBdgzMntrU.
sper ca te-ai lamurit pupici

geoline 1

06.03.2015, 16:02

mersi mult m ai lamurit

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

ieri la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase